Dbamy o zamszowe buty

Buty zrobione z miękkiego zamszu to absolutnie stylowe buty – prezentują się wspaniale, ale niestety szybko brudzą się – szczególnie zimą, czy jesienią a wtedy nie wyglądają zbyt dobrze. Jakim sposobem je przeczyszczać, żeby zawsze wyglądały gustownie?

Pierwszym z zabiegów ażeby wyczyścić buty zamszowe jest oczyszczanie ich roztworem z sody oczyszczonej oraz mleka. Wykonamy go poprzez zmieszanie 1 łyżeczkę sody oczyszczonej w 1 szklance zwykłego mleka. Soda ma silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, doskonale czyści oraz niszczy wszelkie zapachy. Przed podjęciem nakładania roztworu potrzebujemy precyzyjnie wyczyścić buty. Warto to wykonać za pomocą delikatnej szczotki do zębów. Szorujmy nasz but dość energicznie ale ostrożnie żeby nie zniszczyć miękkiej skóry.

Do zbierania brudu możemy użyć również szmatki. W tym przypadku zanurzmy ścierkę a następnie wyciśnijmy większość roztworu. Szmatką pocierajmy dokładnie buty aż do momentu kiedy oczyścimy jego cała płaszczyznę. Po przeprowadzeniu czyszczenia trzeba usunąć wszelkie drobinki sody oczyszczonej przy użyciu czystej gąbeczki. Trzeba tylko umoczyć ją w nie za gorącej wodzie oraz wycisnąć nadmiar wody, by nie ociekała. Przeczyszczone buty pozostawić do przeschnięcia. Idealnie suszyć je w temperaturze pokojowej i nie stawiać niezwykle blisko kaloryfera, ażeby na przykład nie zniszczyły się klejone części buta.
Po całkowitym wyschnięciu wyszorujmy powierzchnię butów raz jeszcze z użyciem szczoteczki. Pamiętajmy o tym, żeby zawsze regularnie dbać o buty z miękkiego zamszu. W sprzedaży i torebki hurtownia znajduje się szeroka paleta produktów, do impregnacji obuwia, które chronią przed namiękaniem oraz pozwalają cieszyć się nieskazitelną krasą skóry zamszowej nawet w ulewne zimowe dni.